titulní stránka mapa
U KUBÍNŮ - penzion a restaurace
mapka
Kontakt - ceny Historie domu č. 56 Penzion Restaurace Terasa s bazénem Aktivity Oslavy, svatby, rauty Navštívili nás Přátelské weby
Historie domu č.p.56

Dům,v němž se dnes nachází restaurace "U Kubínů",stával již ve středověku poblíž východní brány tehdy hrazeného města. V letech 1654 až 1821 patřil dům rodině Hornešů.
V roce 1767 vyhořel do základů při ničivém požáru, který 5.srpna zachvátil téměř celé město.
Dům se do historie Přibyslavi zapsal drobnou epizodkou z období napoleonských válek. Dne 2.prosince 1805 byl v Přibyslavi překvapen nepočetný oddíl rakouských vojáků přesilou Francouzů. Na otevřené utkání nebylo ani pomyšlení a tak se Rakušané dali na kvapný ústup. Jednomu z důstojníků se však splašil kůň, jezdce shodil a Francouzi ho zajali. Vedli ho z náměstí do zdejšího zámku, v němž si zřídili velitelství. Zajatec se jim najednou vytrhl, skočil otevřenými vraty do Hornešova stavení, bleskově zastrčil závoru a než se Francouzi vzpamatovali a pronikli za ním, uprchl přes dvůr a za pomoci místních lidí se skrýval, než Francouzi z města odtáhli. Potud městská kronika.
Poté přešel celý objekt do vlastnictví rodiny Klusáčkových,kde Jakub Klusáček, v roce 1823 otevřel hostinec a řeznictví s názvem "U Kubínů", což odpovídá jedné z lidových forem křestního jména Jakub-Kubín. V roce 1911 Bedřich Klusáček, vnuk Jakuba, přestavěl dům do dnešní podoby.V padesátých letech byl majitelem syn Bedřicha Klusáčka, Jaroslav, kterému byl dům znárodněn a "opraven" (okopána původní fasáda, která byla nahrazena brizolitem). V roce 1990 byl dům vrácen původním majitelům. Za velkého pochopení dcer Jaroslava Klusáčka, technické pomoci Ing.arch.Jiřího Soukupa se podařilo manželům Vlčkovým,nájemcům domu v roce 1995 - 1998 rekonstruovat celý objekt tak, aby odpovídal fasádě z roku 1911 a sloužil veřejnosti bezmála již třetí století.V roce 2000 přešel dům do vlastnictví rodiny Vlčkových.

Již více než dvacet let se snažíme zvelebovat náš dům a udržovat jeho dobré jméno, které si v historii vydobyl. Po zásadním rozhodnutí vybudovat rodinný penzion jsme postupně postavili nejdříve dva, a po zvyšujícím se zájmu další tři pokoje a dále odpočinkovou terasu s menším bazénem, který v teplých letních měsících slouží všem našim hostům k osvěžení.
V letech 2009-2013 jsme s různě dlouhými přestávkami pokračovali v budování nástavby domu, kde vzniklo sedm nových pokojů a přednáškový sál. Tuto část výstavby jsme zkolaudovali v létě roku 2013. Protože jsme celou nástavbu koncipovali jako bezbariérovou, tak naším dalším snažením bude výstavba vyhlídkového výtahu.