titulní stránka mapa
U KUBÍNŮ - penzion a restaurace
mapka
Kontakt - ceny Historie domu č. 56 Penzion Restaurace Terasa s bazénem Ubytovna Aktivity Oslavy, svatby, rauty Navštívili nás Přátelské weby Půjčovna kol
Historie domu č.p.56

Dům,v němž se dnes nachází restaurace "U Kubínů",stával již ve středověku poblíž východní brány tehdy hrazeného města. V letech 1654 až 1821 patřil dům rodině Hornešů.
V roce 1767 vyhořel do základů při ničivém požáru, který 5.srpna zachvátil téměř celé město.
Dům se do historie Přibyslavi zapsal drobnou epizodkou z období napoleonských válek. Dne 2.prosince 1805 byl v Přibyslavi překvapen nepočetný oddíl rakouských vojáků přesilou Francouzů. Na otevřené utkání nebylo ani pomyšlení a tak se Rakušané dali na kvapný ústup. Jednomu z důstojníků se však splašil kůň, jezdce shodil a Francouzi ho zajali. Vedli ho z náměstí do zdejšího zámku, v němž si zřídili velitelství. Zajatec se jim najednou vytrhl, skočil otevřenými vraty do Hornešova stavení, bleskově zastrčil závoru a než se Francouzi vzpamatovali a pronikli za ním, uprchl přes dvůr a za pomoci místních lidí se skrýval, než Francouzi z města odtáhli. Potud městská kronika.
Poté přešel celý objekt do vlastnictví rodiny Klusáčkových,kde Jakub Klusáček, v roce 1823 otevřel hostinec a řeznictví s názvem "U Kubínů", což odpovídá jedné z lidových forem křestního jména Jakub-Kubín. V roce 1911 Bedřich Klusáček, vnuk Jakuba, přestavěl dům do dnešní podoby.V padesátých letech byl majitelem syn Bedřicha Klusáčka, Jaroslav, kterému byl dům znárodněn a "opraven" (okopána původní fasáda, která byla nahrazena brizolitem). V roce 1990 byl dům vrácen původním majitelům. Za velkého pochopení dcer Jaroslava Klusáčka, technické pomoci Ing.arch.Jiřího Soukupa se podařilo manželům Vlčkovým,nájemcům domu v roce 1995 - 1998 rekonstruovat celý objekt tak, aby odpovídal fasádě z roku 1911 a sloužil veřejnosti bezmála již třetí století.V roce 2000 přešel dům do vlastnictví rodiny Vlčkových.

Již více než dvacet let se snažíme zvelebovat náš dům a udržovat jeho dobré jméno, které si v historii vydobyl. Po zásadním rozhodnutí vybudovat rodinný penzion jsme postupně postavili nejdříve dva, a po zvyšujícím se zájmu další tři pokoje a dále odpočinkovou terasu s menším bazénem, který v teplých letních měsících slouží všem našim hostům k osvěžení.
V letech 2009-2013 jsme s různě dlouhými přestávkami pokračovali v budování nástavby domu, kde vzniklo sedm nových pokojů a přednáškový sál. Tuto část výstavby jsme zkolaudovali v létě roku 2013. Protože jsme celou nástavbu koncipovali jako bezbariérovou, tak naším dalším snažením bude výstavba vyhlídkového výtahu.