titulní stránka mapa
U KUBÍNŮ - penzion a restaurace
mapka
Kontakt - ceny Historie domu č. 56 Penzion Restaurace Terasa s bazénem Aktivity Oslavy, svatby, rauty Navštívili nás Přátelské weby
Aktivity

Přibyslav: Kostel sv. Jana Křtitele, sochy ak. sochaře Romana Podrázského, městské muzeum, muzeum hasičské techniky v přibyslavském zámku, cyklostezka Přibyslav - Sázava na svršku staré žel. trati vedoucí v překrásném údolí řeky Sázavy s převýšení m na 11-ti km pouze 50 m. Trasu využívají hojně také inlajnisté. Městské koupaliště s vodními atrakcemi. Přírodní koupaliště v okolí města. O prázdninách a na podzim houbaření v okolních lesích. K dovolené patří také rybaření, které se provozuje na potocích, řece Sázavě a v rybnících v okolí Přibyslavi. Různé aktivity na koních, více na www.odstarehojavoru.estranky.cz. Návštěvu výtvarnického ateliéru,kozí farmy, kde se vyrábí také sýry, keramické dílny nebo farmy zaměřené na myslivost vám i Vašim dětem rádi zprostředkujeme.

Havlíčkův Brod: Havlíčkobrodské náměstí s domem ve kterém žil a pracoval K.H. Borovský.

Lipnice: Středověký hrad Lipnice, muzeum spisovatele Jaroslava Haška, v okolí zatopené lomy ve kterých je nejen krásné koupání, ale také potápění.

Jihlava: Město s bohatou historií a Telč vzdálená 25 km jihozápadně od Jihlavy – zapsaná do seznamu UNESCO.

Třebíč: 45 km od Přibyslavi vzdálené Židovské město – památka zapsaná v seznamu UNESCO.

Kutná Hora: Kostel sv. Barbory a městská památková rezervace – obě památky zapsané do seznamu UNESCO.

Žďár nad Sázavou: Zelená Hora památka zapsaná na seznamu UNESCO stavitel J.B. Santiniho - Aichela.

Polná: Židovský hřbitov, rekonstruovaný Rabínův dům, polenský zámek.

Rosička: Rozhledna 4 km vzdálená od cyklostezky ze Sázavy.

Pohled: Kostel sv. Ondřeje vpravo vedle vchodu sousoší smrti od sochaře Práchnera, fara, kostel sv. Anny s kapličkami křížové cesty – raná díla J.B. Santiniho - Aichela.

Žižkovo Pole: Žižkova mohyla postavená na památku smrti Jana Žižky z Trocnova s vyjmenování všech bitev Husitů.

Havlíčkova Borová: Rodný dům novináře Karla Havlíčka Borovského.

Krucemburk: Hrob malíře Jana Zrzavého.

Škrdlovice: Umělecká sklárna, 3 km vzdálené středisko vodních sportů Velké Dářko, kde pramení řeka Sázava.

Žďárské vrchy: Přírodní rezervace.

Návštěvy kozí farmy s výrobou kozích sýrů, výtvarnického ateliéru, dílny, kde se vyrábí keramika, farmy zaměřené na myslivost Vám i vašim dětem rádi zprostředkujeme.

Jak můžete vidět poloha našeho rodinného penzionu U Kubínů v Přibyslavi z hlediska turistiky a sportu je zcela výjimečná a nenahraditelná. To vše a mnoho dalších tipů při Vašem pobytu Vám doporučíme na jednodenní výlety po památkách a přírodě i Vašeho aktivního odpočinku.